| Diagonala ? | 15.6 inch |
| Rezolutie ? | 1920x1080 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 60 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | Anti-Glare |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 5 |
| Procesor | 225U |
| Număr de nuclee | 12 |
| Frecvență procesor | 2.4 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 4.8 GHz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Dispozitiv de stocare | PCIe M.2 NVMe |
| SSD Disc | 1024 Gb |
| Tip memorie video ? | integrata |
| Chipset video | Intel Graphics |
| Capacitatea bateriei | 41 Wh |
| Port HDMI ? | da |
| USB type C | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Tastatură iluminată | da |
| Culoare exterior | albastru deschis |
| Dimensiuni | 359.8x236x18.6 mm |
| Greutate | 1.59 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | HP |
| Cod EAN | 199251848247 |









