| Tip | pliant |
| Material de mâner | oțel |
| Mâner de culoare | gri |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 56 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 203 mm |
| Lungimea lamei | 84 mm |
| Grosimea lamei | 3.3 mm |
| Tip blocare cuțit | frame-lock |
| Greutate | 140 g |
| Producător | Böker Magnum |
| Cod EAN | 4045011217760 |









