| Tip | țeavă/gaz |
| Materialul | oțel crom-vanadiu |
| Materialul mînerului | oțel |
| Tipul cheie | unilateral |
| Formа cheiei | drept |
| Profilul cheie | capăt deschis |
| Deschiderea minimală a cheii | 1 mm |
| Deschiderea maximală a cheii | 75 mm |
| Lungimea | 600 mm |
| Inclinare falci | 90 ° |
| Greutatea | 3150 g |
| Producător | King Tony |









