KikkaBoo Goya Platinum este un cărucior 2 în 1 versatil, conceput pentru a oferi siguranță, confort și stil de la naștere până la 22 kg.
Cu un design inteligent și funcții multiple, acest model combină practicitatea unui landou pliabil cu versatilitatea unui scaun sport reversibil, oferind astfel adaptabilitate completă.
Căruciorul dispune de un sistem de pliere rapid și ușor, care permite plierea cadrului direct cu partea sport sau cu landoul, fără demontare – ideal pentru depozitare și transport fără efort.
Caracteristici Landou:
Sistem pliabil inovator, compatibil cu plierea direct pe cadru;
Reglare pe înălțime în 2 poziții, pentru adaptare la înălțimea părintelui;
Buton cu memorie pentru detașare rapidă cu o singură mână;
Saltea reversibilă cu față din catifea pentru iarnă și plasă respirabilă pentru vară;
Capotină extensibilă cu fermoar, parasolar adițional și fereastră de ventilație;
Material textil impermeabil cu protecție solară UPF 50+;
Buzunar frontal cu fermoar pentru telefon;
Omologare EN 1466:2023 – testat de SGS.
Caracteristici parte sport:
Sezut reversibil (orientare față-spate) cu sistem de eliberare cu o singură mână;
Spătar reglabil în 3 poziții și suport de picioare ajustabil în 3 trepte;
Centuri de siguranță în 5 puncte cu închidere magnetică și pernițe de protecție;
Bară de protecție rotativă 360°, detașabilă și îmbrăcată în piele ecologică;
Capotină ajustabilă, cu fermoar, parasolar și fereastră de aerisire;
Spătar cu inserție ventilată pentru circulație optimă a aerului;
Materiale impermeabile cu UPF 50+;
Roți mari (11,5" spate și 8" față), cu suspensii pe toate roțile;
Roți frontale pivotante 360° cu blocare;
Frână spate tip „one touch”;
Coș de cumpărături (până la 10 kg);
Cadru ușor din aluminiu, pliabil cu tot cu sezut;
Mâner reglabil în 5 poziții, cu înveliș din piele ecologică;
Omologare EN 1888-2:2018+A1:2022, testat de SGS.
| Tip | universal 2 în 1 |
| Leagăn în set | da |
| Numar blocuri | 1 |
| Sistem de pliere | carte |
| Pliere cu o singură mână | da |
| Numar roti | 4 |
| Pozitia orizontala a spatarului | da |
| Reglarea spătarului | da |
| Număr poziții de înclinare | 3 |
| Centura de siguranta | da |
| Pozitia cu fata/spatele la mama | da |
| Maner cu inaltime reglabila | da |
| Diametrul roți din față | 20 cm |
| Diametrul roți din spate | 29 cm |
| Virsta | de la 0 la 48 luni |
| Greutatea maximă a copilului | 22 kg |
| Culoare | grafit |
| Material tapițerie | textil |
| Material șasiu | aluminiu |
| Greutate | 11.1 kg |
| Capacitate coș | 10 kg |
| Amortizarea roții din față | da |
| Amortizarea roții din spate | da |
| Pelerina pe picioare | da |
| Pelerina pentru ploaie | da |
| Geantă pentru mamă | da |
| Suport pahar | da |
| Dimensiune pliată | 67x56,5x44 cm |
| Bară | da |
| Producător | Kikka Boo |
| Cod EAN | 3800171224673 |









