Bateria combinată TRES KITCHENS cu conexiune pentru filtru, finisaj crom – apă de la rețea și apă filtrată direct dintr-un singur robinet de bucătărie.
Setul include un filtru cu durată de viață de șase luni (10.000 litri de apă filtrată), care elimină majoritatea bacteriilor, virusurilor și metalelor grele.
Filtrul de purificare Tres oferă o protecție excelentă împotriva impurităților și virusurilor prezente în apă, îmbunătățind totodată gustul acesteia.
Asigură eficiență timp de 6 luni de utilizare constantă, este ușor de înlocuit și necesită un spațiu minim pentru instalare.
Diverse studii arată că sistemele de osmoză inversă consumă până la 9 litri de apă pentru fiecare litru filtrat, sau chiar de 40 de ori mai mult dacă presiunea apei este necorespunzătoare. Chiar și cele mai performante sisteme irosesc cel puțin 1 litru de apă pentru fiecare litru produs.
Purificatorul Tres filtrează apa instantaneu, fără risipă de apă.
Alte sisteme, precum osmoza inversă, elimină din apa potabilă mineralele esențiale pentru sănătatea organismului. Aceste minerale nu se văd, dar sunt vitale.
Filtrul Tres elimină gusturile și mirosurile neplăcute, păstrând în același timp proprietățile minerale naturale ale apei de la robinet.
Baterie de bucătărie
Filtru cu durată de viață de 6 luni (10.000 litri de apă filtrată)
Furtunuri flexibile de conectare G3/8
| Tip | manetă unică |
| Material carcasă | alamă |
| Finisaj | crom |
| Pipă tubulară | pivotantă |
| Lungime pipă | 230 mm |
| Înălțime pipă | 266 mm |
| Unghiul de rotaţie | 360 ° |
| Selector pentru apă potabilă | da |
| Aerator | da |
| Tip cartuș | ceramic , 35 mm |
| Altele | filtru inclus |
| Producător | Tres |





























