| Diagonală ecran | 55 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | DLED |
| High Dynamic Range (HDR) | 10 , HLG |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | webOS Smart TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 3 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 20 W |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 300х300 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 1235x715x57.5 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 1235x787x260 mm |
| Greutete fără stativ | 14 kg |
| Greutate cu stativ | 15.4 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | LG |
| Cod EAN | 8806096021606 |














