| Diagonală ecran | 55 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | Mini LED |
| High Dynamic Range (HDR) | 10 , Dolby Vision |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | Android TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 40 W |
| Asistenți virtuali | Amazon Alexa , Google Assistant |
| Consum de energie | 73 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | E |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 300x300 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 1228x709x57 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 1228x739x210 mm |
| Greutete fără stativ | 17.7 kg |
| Greutate cu stativ | 18.8 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 25 kg |
| Producător | Sony |
| Cod EAN | 4548736167568 |













