| Model | Galaxy S25 FE |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 16.0 |
| Diagonala display | 6.7 inch |
| Rezolutie display | 2340x1080 |
| Tipul matricei de ecran | Dynamic AMOLED 2X |
| Frecvență ecranului | 120 Hz |
| Numărul de camere principale | 3 |
| Camera foto | 50 Mp |
| А doua cameră | 12 Mp |
| Camera a treia | 8 Mp |
| Cameră frontală | 12 Mp |
| Capacitatea bateriei | 4900 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| Încărcare fără fir | da |
| NFC | da |
| 5G | da |
| 2 cartele SIM | da |
| eSIM | da |
| Procesor | Samsung Exynos 2400 |
| Frecvenţă procesor | 3200 MHz |
| Număr de nuclee | 10 |
| RAM | 8 GB |
| Memorie interna | 512 Gb |
| Slot memorie | nu |
| Materialul corpului | aluminiu , sticlă |
| Face Unlock | da |
| Dimensiuni | 161.3x76.6x7.4 mm |
| Greutate | 190 g |
| Culoare | alb |
| Scaner de amprente | da |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.3 kg |
| Producător | Samsung |
| Cod EAN | 8806097644453 |









