| Tip | pentru camping , pentru vânătoare |
| Material de mâner | lemn |
| Mâner de culoare | lemn |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 61 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 292 mm |
| Lungimea lamei | 160 mm |
| Lungimea mânerului | 115 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 180 g |
| Producător | Helle |
| Cod EAN | 7023892008001 |









