| Tip | pentru vânătoare |
| Material de mâner | lemn |
| Mâner de culoare | maro |
| Material de lamă | oțel carbon |
| Duritatea oțelului | 62 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 217 mm |
| Lungimea lamei | 110 mm |
| Lungimea mânerului | 107 mm |
| Grosimea lamei | 3.7 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 116 g |
| Producător | Helle |
| Cod EAN | 7023890060537 |









