| Alimentare | priza |
| Putere | 2400 W |
| Turatia in gol | 6500 rpm |
| Numărul de discuri | 2 |
| Diametrul ext. al discului | 230 mm |
| Blocarea arborelui | da |
| Mâner suplimentar | da |
| Aspirarea prafului | da |
| Suitcase | da |
| Lungime cablu | 5 m |
| Greutate | 8.2 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Metabo |







