Sacul de dormit Nils NC2008 Burgundy‑Grey de la NILS CAMP este o model compact și ușor, ideal pentru camping, drumeții și excursii în natură în primăvară, vară și toamnă.
Greutatea sacului este de aproximativ 1280 g, iar datorită sacului de compresie poate fi strâns și ocupă puțin loc în rucsac- foarte convenabil pentru drumeții și călătorii.
Materialul exterior este poliester rezistent la apă și stropi, iar interiorul este moale și respirabil, oferind confort pe timpul nopții. Sacul are și glugă reglabilă, buzunar interior pentru obiecte mici și vine cu sac de compresie, ceea ce îl face ușor de transportat.
| Tip | cocon |
| Utilizare | camping |
| Sezon | primăvară , toamnă , vară |
| Categoria de vârstă | pentru adulți |
| Gen | unisex |
| Temperatura maximă de confort | 12 ° С |
| Temperatura extremă | -2 ° С |
| Culoare | bordo/gri |
| Culoarea producătorului | Burgundy/Grey |
| Material exterior | poliester (190T) |
| Material interior | pongee (190T) |
| Umplutură | fibre tubulare |
| Densitate umplutură | 250 g/m2 |
| Sac de compresie | da |
| Buzunare | da |
| Lungime | 185 cm |
| Fermoar | dreapta |
| Dimensiuni | (185+30)x75 cm |
| Greutatea | 1.28 kg |
| Producător | Nils |









