Caracteristici generale
| Diagonală ecran | 43 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | VA |
| High Dynamic Range (HDR) | 10 |
| Luminozitate | 350 cd/m² |
| Contrast | 6000:1 |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | Google TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 3 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 20 W |
| Asistenți virtuali | Google Assistant |
| Consum de energie | 65 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | F |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 200x200 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 957x558x79 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 957x603x185 mm |
| Greutete fără stativ | 6.4 kg |
| Greutate cu stativ | 6.5 kg |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | TCL |
Specificațiile și imaginile produsului Televizor TCL 43P655 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.