| Diagonală ecran | 42.5 inch |
| Rezoluţie | (FHD) 1920x1080 |
| Tipul de matrice | DLED |
| High Dynamic Range (HDR) | 10 |
| Luminozitate | 350 cd/m² |
| Contrast | 4000:1 |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | Android TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 2 |
| USB | 1 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 18 W |
| Asistenți virtuali | Google Assistant |
| Consum de energie | 65 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | F |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 200x200 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 955x545x95 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 955x555x184 mm |
| Greutete fără stativ | 5.1 kg |
| Greutate cu stativ | 5.73 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | TCL |
| Cod EAN | 5901292523800 |














