| Diagonală ecran | 98 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | DLED |
| High Dynamic Range (HDR) | 10+ , Dolby Vision , HLG |
| Luminozitate | 450 cd/m² |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | Android TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Comande vocale | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 2x30 W |
| Asistenți virtuali | Google Assistant |
| Clasa de eficiență energetică (new) | F |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 500x600 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 2177x1247x48 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 2177x1288x420 mm |
| Greutete fără stativ | 55.4 kg |
| Greutate cu stativ | 58 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 79.9 kg |
| Producător | TCL |
| Cod EAN | 5901292521301 |














