| Tip | șemineu electric |
| Putere | 2000 W |
| Simulare de ardere | da |
| Controlul intensității flăcării | da |
| Termostat | da |
| Timer | da |
| Telecomanda | da |
| Instalare | de sine stătător |
| Max. zona de incalzire | 20 m² |
| Culoare șemineu | auriu |
| Demensiuni (LxAxÎ) | 485x120x595 mm |
| Greutate | 9.6 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Art Flame |









