Caracteristici generale
| Format | Micro-ATX |
| CPU Socket | AM4 |
| Faze de alimentare | 8 |
| Radiator VRM | da |
| Chipset | AMD B550 |
| Tip de Memorie | DDR4 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 4 |
| Frecvență maximă a memoriei | 4733 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 128 GB |
| Suport XMP | da |
| PS/2 | 1 |
| D-Sub (VGA) | 1 |
| HDMI | 2 |
| DisplayPort | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.2 | 4 |
| USB type C | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Audio integrat | Realtek ALC1200 |
| Porturi SATA III | 6 |
| Slot M.2 | 2 |
| Sloturi PCI-E 4x | 1 |
| Sloturi PCI-E 16x | 2 |
| Moduri PCI-E | 16x/4x |
| Dimensiuni | 24,4x24,4 cm |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | ASRock |
| Cod EAN | 4710483931598 |
Specificațiile și imaginile produsului Placă de bază ASRock B550M Pro4 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.