Dispozitivul cu lumină naturală imită lumina solară naturală pe parcursul zilei. Cu ajutorul acestui dispozitiv, puteți susține diferite faze de activitate și odihnă în timpul zilei de lucru: efect terapeutic, concentrare și relaxare. Ajută la reglarea ritmurilor circadiene.
Lumină naturală pentru bunăstare în lunile cu puțin soare
• 3 temperaturi de culoare pentru reglarea ritmurilor circadiene
• Ideal pentru birou
• Tehnologie LED
• Dimensiune compactă
• Operare comodă prin buton tactil
• Iluminare deosebit de puternică și uniformă
• Intensitate luminoasă de aprox. 10.000 lx (de la o distanță de 20 cm)
• Fără pâlpâire și radiații UV
• Pentru simularea dinamicii zilnice a soarelui
• Ajută la reglarea ritmurilor circadiene
• Posibilitate de reglare a trei temperaturi de culoare:
– Activitate: 5000 K – dimineața, muncă concentrată
– Efect terapeutic: 6500 K – la amiază, terapie la 10.000 lx
– Relaxare: 3000 K – seara, odihnă
• Suport rabatabil
| Flux luminos | 10000 lm |
| Tipul de strălucire | 5000 K |
| Număr de lămpi | 1 |
| Tip de lampă | LED SMD |
| Tip patron | bec LED încorporat |
| Consumul de energie | 25 W |
| Viață a lămpii | 30000 ore |
| Gradul de protecție | IP 20 |
| Material abajur | plastic |
| Material carcasa | plastic |
| Culoare abajur | alb |
| Culoare carcasa | alb |
| Înălţime | 200 mm |
| Dimensiuni | 250х200х60 mm |
| Greutate | 0.475 kg |
| Producător | Beurer |
| Cod EAN | 6970229251863 |









