Funcții:
• Imitarea luminii solare pentru combaterea disconfortului cauzat de lipsa soarelui în lunile de iarnă, cum ar fi: instabilitate emoțională, dispoziție deprimată, oboseală crescută și letargie
• Iluminare uniformă
• Temporizator cu 5 niveluri de durată
• 5 LED-uri pentru indicarea duratei actuale a sesiunii (15 – 120 minute)
Funcționalități suplimentare ale TL 70:
• 10 niveluri de intensitate luminoasă
• Tehnologie LED economică
• Oprire automată la expirarea timpului setat
• Memorarea ultimului nivel de luminozitate folosit
• Fără pâlpâire și fără radiații UV
• Suport stabil și sigur
• Suprafață iluminată de aprox. 33 cm
• Iluminare de 10.000 lx (de la o distanță de aprox. 10 cm)
• Putere de 36 W (alimentare de la rețea)
| Reglarea luminii | da |
| Dimer | da |
| Flux luminos | 2000 lm |
| Tipul de strălucire | 5300K |
| Număr de lămpi | 1 |
| Tip de lampă | LED SMD |
| Tip patron | bec LED încorporat |
| Consumul de energie | 36 W |
| Viață a lămpii | 30000 ore |
| Gradul de protecție | IP 20 |
| Material abajur | plastic |
| Material carcasa | plastic |
| Culoare abajur | alb |
| Culoare carcasa | alb |
| Înălţime | 366 mm |
| Diametru | 335 mm |
| Dimensiuni | 366х335х203 mm |
| Greutate | 1.3 kg |
| Producător | Beurer |
| Cod EAN | 4211125608255 |









