| Tip | pentru camping , piant |
| Material de mâner | inox |
| Mâner de culoare | maro |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 200 mm |
| Lungimea lamei | 85 mm |
| Lungimea mânerului | 115 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Accesorii opționale | clip de centură |
| Producător | MTech |









