Caracteristici generale
| Tip | pliant |
| Material de mâner | oțel |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 161 mm |
| Lungimea lamei | 67 mm |
| Grosimea lamei | 2.4 mm |
| Greutate | 74 g |
Specificațiile și imaginile produsului Cuțit Buck 5860 Nobleman (327TTS-B) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.